O nás

Na adrese Třěbějice č. p. 2, v zeleném údolí a na úplné samotě, stojí už od roku 1695 mlýn, původně Machův. V roce 2017 oslavil třista dvacet dva let a jako dárek dostal nové obyvatele. Nás. Váchovi.

Obytnou část jsme opravili a z původní mlýnice vybudovali pokoje pro hosty. Vyčistili okolní pozemky, posekali louky, obnovili skalku, zasadili nespočet květin i stromů a seznámili se s nejbližšími sousedy na pastvinách, stádem daňků. Téměř veškeré práce jsme dělali sami. Snažili jsme se, aby zásahy byly šetrné, vedeny vždy s ohledem na uchování, pro nás, kouzelného ducha místa i jeho okolí. Příroda, která mlýn bezprostředně obklopuje, dává pocit svobody a radosti.

Proto jsme už od začátku doufali, že vybudujeme místo, kde bude každému, kdo za námi zavítá, hezky. Během rekonstruování přijížděli přiložit ruku k dílu i naši kamarádi a zalíbilo se jim tu natolik, že se někteří z nich rozhodli mít tady svatbu. A tak se stalo, že těsně po dokončení tu byly hned tři veselky. Včetně té naší. I to nás dovedlo k myšlence nabídnout mlýn a jeho okolí k podobným událostem, oslavám, setkávání přátel a rodin, workshopům či uměleckým rezidencím.

Pár střípků z toho, jak probíhala rekonstrukce